Engellilere Özel El Ele Avantaj TarifesiŞebeke içi sınırsızca mesajlaşın ve cepten internete girin diye, Türk Telekom mobilden size özel El Ele Avantaj Tarifesi!


Tarife Bilgisi


Siz sınırsızca mesajlaşın ve cepten internete girin diye, Türk Telekom mobilden size özel El EleAvantaj Tarifesi!​​
Aylık Ücret 10 TL
Aylık Ücretsiz Şebeke İçi Yönüne Mesaj Adeti SINIRSIZ
Aylık Ücretsiz Cepten İnternet Ek 1 GB cepten internet (+9 TL)
Abonelik Bilgisi :


Engelli vatandaşlarımız, gazi, şehit eşi, vazife malulü ve eşleri bu tarifeden faydalanabilir.Engelli vatandaşlarımız için gerekli belgeler;

Kimlik fotokopisi,
Son iki aydan birine ait sabit adres gösteren herhangi bir fatura,
%40 iş gücü kaybını belirtir sağlık raporu* veya;
T.C. özürlüler idaresi başkanlığınca verilen özürlü kimliği veya;
Engelli Federasyonları, dernekleri ve vakıflarından alınan üye kartı.Gazi, şehit eşi, vazife malulü ve eşleri için gerekli belgeler;

Mevcut abonelik evraklarına ek olarak Emekli Sandığı Serbest Kartı.

(*) 16.12.2010 tarih ve 27787(mükerrer) sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik'e uygun %40 iş güçü kaybini belirtir sağlik kurulu raporu.

Genel Esaslar :

Numara taşıma, yeni hat tesisi ve TT Mobil, Taraftar, TTNET ve diğer iş birliği faturalı ve faturasız tarifelerinden geçiş yoluyla Tarifeye kayıt olan müşterilerimiz için tarifenin aylık ücreti 10 TL'dir.

Tarife şebeke içisınırsız mesajlaşma fırsatı sunmakta olup, tarifedeki müşteriler ayda 9 TL karşılığında ek olarak 1 GB cepten internet satın alabilmektedirler. 

Tarifeye ek 9 TL'ye 1 GB cepten internet satın almak için ELELE 1GB yazıp 5555 'e SMS atılması gerekmektedir.

Tarifeden numara taşıma, yeni hat tesisi, TT Mobil, Taraftar, TTNET ve diğer iş birliği faturasız tarifelerden geçiş yoluyla tarifeye kayıt olan tüm müşteriler ile TT Mobil, Taraftar, TTNET ve diğer iş birliği faturalı tarifelerden geçiş yoluyla kayıt olan müşteriler faydalanabilir.

Tarifeye yeni hat tesisi, numara taşıma, diğer faturalı tarifelerden ve faturasız tarifelerden yapılacak geçişler sadece Türk Telekom Grup Mağazaları aracılığıyla yapılabilmektedir.

Tarife kapsamında sunulan ücretsiz SMS'ler devredilemez ve 3. şahıslara transfer edilemez.

Tarifede sunulan ücretsiz SMS'ler, sadece yurt içi gönderiler için geçerlidir. Yurt dışı, KKTC, katma değerli servis ve özel servis numara gönderimlerinde ve web üzerinden SMS gönderirken kullanılamaz.

Tarife kapsamında opsiyonel olarak sunulan cepten internet kullanım hakkı ise fatura dönemi içerisinde tüketilmediği takdirde bir sonraki döneme devir etmez, fatura kesiminde silinir. Tarife kapsamındaki fayda aşımsızdır, kota dolumu sonrası abonenin üzerinde başka bir paket yok ise, bir sonraki fatura donemine kadar internet kullanımı durdurulur.

İşletme, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin paket kapsamında sunulan internet faydası ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

444 ile başlayan aramaların ve özel servis numaralarına yapılan aramaların yurt içi ücretlendirmesi, eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız var ise bu yönlerden düşer; eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız yok ise tarifenizin sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlendirilmektedir.

Yurt içinde Türk Telekom mobil hatlarınızdan yaptığınız 500 Müşteri Hizmetleri aramaları, 1. dakikada sonlanması halinde 43,89 kuruş, 1 dakikadan fazla sürmesi halinde görüşme başına 45 kuruş olarak ücretlendirilmektedir.

444 38 33 (Evde Sağlık Hizmetleri), 150 (Başbakanlık İletişim Merkezi), 153 (Alo Zabıta / Büyükşehir / Belediye), 184 (SABİM - Sağlık Danışma) özel numaraları El Eletarifeleri kapsamında ücretsiz aranabilecektir.

Tarife kapsamında sunulan yurt içi veri kullanım hizmeti sadece internet apn üzerinden yapılacak kullanımları kapsamaktadır. Her fatura döneminde tarifeler kapsamında sunulan internet kullanım hakları tükendiğinde, internet erişim hızı 1 kbps'a düşürülecektir ve paket aşım ücreti uygulanmayacaktır.

Bir fatura dönemi içerisinde kullanılmayan tarife kapsamında sunulan dakika, SMS, MMS ve cepten internet hakkı ilgili fatura dönemi sonunda silinecektir. Tarifeler kapsamındaki kullanım hakları devredilemez ve 3. şahıslara transfer edilemez.

Tarife kapsamında numara taşıma, yeni hat tesisi, faturasız hattan faturalı hatta geçiş durumlarında müşterilerimiz adına düzenlenecek ilk faturalara, söz konusu fatura döneminde 15 günden fazla kullanım yapıldığı takdirde ilgili döneme ait tarife aylık ücretinin tamamı, 15 günden az kullanım yapıldığı takdirde ise ilgili döneme ait tarife aylık ücretinin gün ile orantılı kısmı yansıtılacaktır.

Tarife kapsamında diğer operatörlere numara taşıma, hat iptali, faturalı hattan faturasız hatta geçiş durumlarında müşterilerimiz adına düzenlenecek son faturalara ilgili döneme ait tarife aylık ücretinin tümü yansıtılacaktır.

El EleAvealılarla Mesajlaşalım tarifesinin ismi 1 Nisan 2014 tarihi itibariyle El EleAvantaj Tarifesi olarak değiştirilmiş olup, tarifeye 9 TL karşılığında ek olarak alınabilen1 GB cepten internet faydası eklenmiştir. 

Hattınızla ilgili faturanıza yansıyacak olan vergilerin detayları için linkini tıklayınız.

Tarifenizde internet ya da internet paketiniz yoksa cepten internet kullanım ücretleri için linkini tıklayınız.