Turkcell'den görme engelliler için mobil uygulama


Turkcell Hayal Ortağım Nedir?

Güncel haberleri, köşe yazarlarını takip edebildiğiniz, yüzlerce sesli kitaba, dergiye ve eğitime ulaşabildiğiniz, hava durumu, döviz kurları, astroloji gibi bilgi, eğlence ve navigasyon hizmetlerinden yararlanabildiğiniz ücretsiz Turkcell Hayal Ortağım'a ulaşmak için 8020'yi tuşlamanız, IOS & Android uygulamasını cep telefonunuza yüklemeniz, veya www.hayalortagim.com adresine girmeniz yeterli.


Nasıl Kullanırım?


Turkcell Hayal Ortağım, görme engelli kullanıcılara özel olarak hazırlanmış bir servistir.

Akıllı telefonu olmayan görme engelli kullanıcılar, 8020 IVR hattını ücretsiz arayıp bu servisten yararlanabilirler. 8020 IVR hattı sadece Turkcell abonelerine açık olup ücretsiz bir hizmettir.

Akıllı telefonu olan görme engelli kullacılar, IOS veya Android işletim sistemli destekli cep telefonlarından Turkcell Hayal Ortağım mobil uygulamasını indirerek bu servisten yararlanabilirler. 

Servis içerisinde sunulan hizmetlerden söz konusu 'telifli' içerikler, sadece görme engelli raporunu sistemlerimize yüklemiş kullanıcılar için sunulmaktadır.

Abonelik kaydı için: görme engelli kullanıcılar; www.hayalortagim.com sitesinden kayıt formunu doldurabilir, veya Turkcell Hayal Ortağım mobil uygulaması üzerinden kayıt işlemlerini gerçekleştirebilir.

Kayıt işlemini tamamlayan ve görme engelli raporunu sisteme yükleyen kullanıcılar; eposta ve SMS ile bilgilendirildikten sonra 8020’yi arayarak servisi kullanmaya başlayabilirler.

Servis Detayları
Turkcell Hayal Ortağım 8020 IVR hattını arayan kullanıcılarımız;
Kategorilerine göre güncel haberleri ve köşe yazarlarını sesli olarak takip edip yüzlerce sesli kitabı dinleyebilirler.

Young Guru Academy (YGA) ve Turkcell Akademi tarafından görme engelliler için hazırlanmış sesli eğitimlerden ve hava durumu, astroloji, döviz kurları gibi Turkcell Bilgi servislerinden faydalanabilirler.

Turkcell Hayal Ortağım mobil uygulaması kullanıcıları ek olarak;


Uygulama içerisindeki Yol Arkadaşım özelliğiyle Akasya, Akbatı, Akmerkez, Axis, Antalya Migros, Beylikdüzü AVM, Canpark, Capacity, Carousel, Ege Perla, Forum Gaziantep, Forum Kapadokya, Forum Mersin, Gebze Center, İnegöl AVM, İstinyePark, İzmir MaviBahçe, Kanyon, Kayseri Meysu AVM, M1 Adana, M1 Gaziantep, M1 Konya, Panora, Point Bornova, Primemall Gaziantep, Sanko Park, Vadistanbul, Zorlu Center alışveriş merkezlerinde kapalı alan navigasyon hizmetiyle sesli komutlarla kimseden yardım almadan tek başına dilediği gibi dolaşabilirler.

Cepten Sesli Betimleme hizmetiyle sinemalardaki vizyon filmlerini, herkesle aynı sinema salonlarında mobil uygulama üzerinden sesli betimlemeli olarak takip edebilirler. Bu hizmet, projeye destek veren anlaşmalı filmler için geçerlidir.


Android işletim sistemli cihazlarda 5.0 ve üstü sürümlerde,

İOS işletim sistemli cihazlarda iOS9 ve üstü sürümlerde çalışmaktadır.
Nasıl İptal Ederim?

Turkcell Hayal Ortağım servisini iptal etmek için IPTAL HAYAL yazıp 8020'ye gönderebilirsiniz.